Infolinka a objednávky +421 917 162 690
0

Ako vybrať správny športový kočík....

Napisané: 01.08.2018
Ako vybrať správny športový kočík....

Mnoho rodičov si pri kúpe kočiara v trojkombinácii  omylom myslí, že tento kočiarik bude ich posledný.

Upozorňujem, že športový kočiarik ktorý sa dá otáčať po smere aj proti smeru jazdy je vždy užší, nakoľko mechanizmus upnutia športovej nádstavby uberá zo šírky tejto časti.

Klasický športový kočiar je aj ľahší. Mnoho rodičov nerieši váhu kočiarika ani rozmery pri kúpe trojkombinácie a potom športovú časť ani nevyužijú. Ako príklad uvádzam váhu kočiara cca 16kg a ročné dieťa s váhou cca 14kg. Spolu 30kg súprava dá zabrať nejednej mamine a aj otcovi.

Športové kočíky  majú  max.  okolo 10 kg , spojenú rúčku či už pevnú, alebo nastaviteľnú výškovo. Sú dostatočne široké. Sú vhodné na dlhšie prechádzky v parku a prírode. Nezabudnite si pri kúpe všímať kolesá na kočíku. Plastové sú ľahšie, vhodnejšie na mestskú prevádzku avšak náchylnejšie na zničenie v teréne. 

Nafukovacie alebo gumené bezúdržbové kolesá sú vhodné aj do terénu, ale sú podstatne ťažšie. Túto kúpu odporúčam  v prípade, ak máte radi dlhšie prechádzky a kočiarik používate denne. 

Niektoré typy ponúkajú aj možnosť pripevnenia vaničky a autosedačky /vajíčka/ a tak dosiahnete skutočný kočík na 3 roky. 

Golfové kočíky vznikli ako veľmi ľahké a pohotovostné kočíky do auta. Rokmi sa ale zväčšujú a niektoré už zaberajú v kufri auta viac miesta ako športové kočíky. Avšak sú stále obľúbené, pretože sa niektoré dajú používať už od narodenia, sú veľmi ľahké a v letných mesiacoch vzdušné. Osobne pri výbere takéhoto kočíka preferujem viac-kolesovú verziu kvôli rozloženiu váhy na koleso a tým väčšej výdrži koliesok. 

Letiskové kočíky sa tešia v posledných rokoch veľkej obľube. Ich názov vznikol z toho, že ich môžete poskladať do rozmeru, ktorý letecké spoločnosti akceptujú ako palubnú batožinu. Pri každoročných starostiach rodičov, keď im letiská rozbijú kočík, je práve toto perfektné riešenie. Samozrejme takýto kočík je vhodný na letiská, supermarkety a iné presuny hlavne v rámci interiéru.

V prípade, že sme Vám pomohli s výberom Vášho kočíka sme veľmi radi a tešíme sa na Vás aj v našej kamennej predajni alebo e-shope.


Odporučané produkty

Sme tu pre vás

Predajňa Moldavská 41/C a eShop

+421 917 573 190

info@babetkovo.sk

JAMET s.r.o, Moldavská 41, 040 01 Košice

   

Predajňa Skladná 1

+421 905 030 131

premium@babetkovo.sk

Skladná 258/1, 040 01 Košice