Autosedačka pre deti od 12 mesiacov


Ako rodičia chceme, aby naše deti boli vždy v bezpečí a to platí aj počas jazdy v aute. Autosedačky sú neoddeliteľnou súčasťou každého rodinného vozidla a sú dôležité pre zabezpečenie bezpečnosti našich detí počas jazdy. Keď dieťa dosiahne 1 rok, je potrebné prejsť na autosedačku pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov.

Existuje mnoho rôznych typov autosedačiek pre túto vekovú skupinu na trhu, takže je dôležité vedieť, čo hľadať pri výbere správnej autosedačky pre vaše dieťa. Tu sú niektoré dôležité kritéria, na ktoré by ste mali myslieť:

  • Bezpečnosť: Autosedačka by mala byť certifikovaná podľa Európskej normy ECE R44/04 alebo inej platnej normy v krajine použitia. Tieto normy znamenajú, že autosedačka prešla testami, ktoré zabezpečujú, že je bezpečná pre dieťa.

  • Nastavenie: Autosedačka by mala mať možnosť nastavenia polohy sedadla pre rastúce dieťa. Táto funkcia umožňuje prispôsobiť autosedačku veľkosti dieťaťa a zabezpečiť tak správnu oporu a bezpečnosť.

  • Pohodlie: Autosedačka by mala byť pohodlná pre dieťa a mať dostatočnú oporu pre hlavu a krk. Deti sa môžu v autosedačkách cítiť nepríjemne, ak nie sú správne posadené, takže je dôležité zvoliť autosedačku s dostatočnou oporou pre hlavu a krk.

  • Ľahká manipulácia: Autosedačka by mala byť ľahko inštalovateľná a demontovateľná z vozidla. To umožňuje rýchlo a ľahko prenášať autosedačku medzi rôznymi vozidlami alebo ju vybrať z vozidla.

  • V neposlednom rade si nezabudni zaobstarať ochrannú podložku pod autosedačku. Zabrániš tak trvalému poškodeniu poťahu od škvŕn a odtlačkov  od spodnej a bočnej strany autosedačky

  •   zničené sedadlá od používania autosedačky.


Zdieľať
Nezaspite