Športový kočík s preklápacou rúčkou

Pri výbere športového kočíka sa treba zamerať na niekoľko faktorov. Ako iste viete, športové kočíky sa od klasických hlbokých líšia najmä menej mohutnou konštrukciou, nižšou hmotnosťou, užším tvarom a lepšou manévrovacou schopnosťou. To zabezpečuje flexibilnú jazdu v meste alebo v lese, kde často narazíte na nevychodené cestičky a nerovný terén. Rodičia športové kočíky využívajú najmä v teplom letnom počasí, deťom v nich nie je príliš teplo a cítia sa komfortne. Väčšinou sú vhodné pre deti staršie ako 6 mesiacov, avšak na trhu sú už k dispozícii aj športové kočíky pre novorodencov.
Na čo sa zamerať pri nakupovaní?

Jednoznačne na hmotnosť a bezpečnosť. Ak bývate v paneláku bez výťahu, stavte na čo najnižšiu hmotnosť, najľahšie vážia okolo 7 kg, najťažšie od 15 kg a vyššie. Čo sa týka bezpečnosti, kočíky musia spĺňať štandardné európske bezpečnostné normy.
Okrem toho sú dôležité aj kolieska, skladnosť, použité materiály, výbava a pohodlie nielen dieťaťa, ale aj rodiča. Rodičov by mala zaujímať rukoväť, ideálne je, ak je nastaviteľná, aby sa nemuseli hrbiť. Voľbou číslo jeden športový kočík s preklápacou rúčkou a odporúčame ho každému rodičovi, ktorý si zakladá na čo najvyššom komforte. Vďaka nej môžete kočík polohovať podľa toho, či chcete, aby dieťa sedelo v smere alebo v protismere jazdy. Ak je väčšie, tak sa môže samo rozhodnúť, čo sa mu páči viac. Hľadáte športový kočík, ktorý bude vyhovovať vám aj vám dieťatku? Prezrite si našu ponuku kvalitných a cenovo dostupných kočíkov.

Nezaspite